flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

16 грудня 2019 року судом ухвалено вирок щодо учасниці терористичної організації

20 грудня 2019, 16:23

16 грудня 2019 року Павлоградським міськрайонним судом ухвалено вирок щодо учасниці терористичної організації, яка добирала і навчала бійців «ДНР» і була «героїнею» пропагандистських сюжетів.

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області визнав винною громадянку у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 258-3 КК України (створення терористичної групи чи терористичної організації).

Обвинувачення у даному кримінальному провадженні підтримувалось Генеральною прокуратурою України.

Обвинувачена у період 2014 – 2018 роки приймала участь в діяльності терористичної організації в якості «заступника начальника штабу 11 Дунайсько - Єнакіївського полку 1 армійського корпусу народного ополчення т.зв. ДНР», підбирала та навчала добровольців з метою участі у бойових діях проти Збройних Сил України.

Вказана особа неодноразово висвітлювалась ЗМІ незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР» як приклад жінки-військовослужбовця. З метою приховування факту своєї участі у терористичній організації «ДНР», обвинувачена отримала та використовувала ідентифікуючий позивний «Вєтєрок».

У ході досудового розслідування обвинувачена визнала вину у скоєнні вказаного злочину та викрила незаконну діяльність понад 20 кадрових російських воєнних, які перебували на тимчасово окупованій території Донецької області та брали участь у веденні агресивної війни проти України, а також щодо поставок бойової техніки з території РФ.

Між обвинуваченою та прокурором Генеральної прокуратури України затверджено угоду про визнання винуватості та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 3 роки.

Вирок Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області може бути оскаржено до апеляційного суду.

Пошук в ЄДРСР судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити за номером 727/5076/19.

Прес-служба суду.